אובדן כושר עבודה זמני עקב ניתוח

ניתוח מאפשר במקרים מסוימים להגיש תביעה בגין אובדן כושר עבודה ולקבל פיצוי כספי משמעותי, גם מהמוסד לביטוח לאומי וגם מחברת ביטוח פרטית. במאמר הבא נסביר באיזה נסיבות תביעה כזו רלוונטית ומה עושים כדי להגיש אותה

אובדן כושר עבודה זמני הוא מצב רפואי ובריאותי שבו לא ניתן להמשיך לעבוד על מנת לייצר הכנסה. בשביל להוכיח אובדן כושר עבודה זמני, יש במקרים מסוימים להציג מסמכים ולמלא טפסים שונים.

ברוב המקרים, את התביעה בגין אובדן כושר עבודה מגישים למוסד לביטוח לאומי ולחברת ביטוח פרטית. ההבדל הוא שבמוסד לביטוח לאומי מעניקים קצבאות וגמלאות בגין אובדן כושר עבודה רק על פי החוק, בעוד חברת ביטוח פרטית נותנת את הפיצוי לפי התנאים הקבועים בפוליסה.

 

מה ההבדל בין אובדן כושר עבודה זמני או קבוע?

העניין סביב תביעות אובדן כושר עבודה הוא שאפשר להגיש אותן גם בגלל מקרים זמניים. במילים אחרות, תביעות כאלה לא רלוונטית רק אם מאבדים את כושר העבודה לצמיתות – אלא אפילו אם מדובר על אובדן כושר עבודה לזמן קצר יחסית. ספציפית יותר, האפשרות להגשת תביעה בגין אובדן כושר עבודה זמנית מאוד שכיחה אחרי ניתוח רפואי.

 

מתי ניתוח רפואי גורם לאובדן כושר עבודה?

המקרים של אובדן כושר עבודה בגלל ניתוח שכיחים יותר מכפי שנהוג לחשוב. ראשית, זה מתרחש כאשר הניתוח כושל ולא מצליח. אם התוצאות של הניתוח לא עולות בקנה אחד עם הציפיות של המנותח ועם התכנון של הרופא, המשמעות בדרך כלל תהיה פגיעה בריאותית מסוימת.

שנית, הניתוח עשוי להסתיים בהצלחה ולהשיג את מטרתו – אבל עדיין ההשלכות שלו יהיו אובדן כושר עבודה לתקופה מסוימת. כאן אמנם לא מופתעים מהתוצאות של הניתוח ומאובדן כושר העבודה, אבל כן צריכים לפעול אקטיבית על מנת לדרוש ולקבל את הפיצוי.

 

איך מגדילים את הסיכוי לקבלת הפיצוי?

הדרך הכי טובה שבה כדאי לפעול על מנת להגדיל את הסיכוי לקבל פיצוי בגין אובדן כושר עבדוה היא להתייעץ עם עורך דין. התייעצות עם בעלי מקצוע מן הסוג הזה עוזרת לבחון כל מקרה לגופו, מאפשרת לשקלל נתונים שונים על גובה הפיצוי שאותו ניתן לדרוש וגם מסייעת טכנית באיסוף המסמכים והגשת הבקשות. כמו כן, עורך הדין מטפל לאחר מכן בנושא ומייצג אותנו מול חברת הביטוח הפרטית או המוסד לביטוח לאומי.

 

מה גובה הפיצוי שמקבלים עקב אובדן כושר עבודה?

התנאי לקבלת פיצוי כספי בגין אובדן כושר עבודה הוא הוכחה לכך שהמבוטח לא יכול להמשיך לעסוק במקצוע שלו, לפי גיל, רמת השכלה, הכשרה וכן הלאה. חוץ מזה, גובה הפיצוי אינו אחיד כי הוא תלוי במשכורת של המבוטח ובנסיבות המקרה. אבל גם פה, התייעצות עם עורך דין כנראה תגדיל את הסיכוי לפיצוי משמעותי.

כִּירוּרגִיָה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מידע בנושאי תביעות ביטוח
ביטוחים
עצות חשובות במקרה של תביעות ביטוח

אף אחד לא רוצה להגיע למצב שבו הוא צריך לתבוע את הביטוח. אנחנו משלמים לביטוח אומנם סכומי כסף לא נמוכים בכלל מדי חודש – ביטוח לרכב, ביטוח חיים, ביטוח דירה

פינה מרכזית
רהיטים ועצובים
ניקוי שטיחים בגבעת זאב

ניקוי שטיחים הוא עניין עדין. בין אם הוא נדרש לצורך משרדי ובין אם לצורך ביתי – כדאי למצוא בעל מקצוע אמין שיידע לטפל נכון בשטיח שלכם בלי לגרום נזק וצורך

רשלנות רפואית
עריכת דין
מה לעשות במקרים של רשלנות רפואית?

מקרים של רשלנות רפואית נפוצים ועלולים לתפוס כל אחד מאתנו בעת כל טיפול שהוא, אפילו בטיפול פסיכולוגי שגרתי או בכל פגישה אצל רופא המשפחה. לכן, חשוב להכיר לעומק את עולם