מה עדיף אופנוע או טרקטורון לטיול בשטח?

מתלבטים לגבי טיול אופנוע או טרקטורון? המאמר הבא הוא בדיוק בשבילכם. להלן היתרונות והחסרונות של כל אחד מהטיולים, כך שתוכלו בסופו של דבר להגיע להחלטה נכונה.

תכנון טיול שטח – מה חשוב לדעת?

טיול שטח נחשב בשנים האחרונות לאחד הטיולים המבוקשים ביותר, וזאת משום שמדובר בטיול אתגרי המשלב נהיגה ביחד עם נופים עוצרי נשימה אותם ניתן לראות במהלך מספר שעות או למשך ימים, תלוי בסוג הטיול. האופציות הנפוצות לצורך טיול שטח הן כמובן אופנוע או טרקטורן, אולם לפני שאנחנו מתחילים לתכנן את הטיול, יש כמה דברים שחשוב לדעת. ראשית כל, עלייה על אופנוע או טרקטורון חייבת להתבצע רק בעבור בעלי רישיון בלבד, ורק לאחר הדרכה מסודרת אותה עברתם. בנוסף, יש לבדוק היטב כי כלי הרכב עברו מבחני בטיחות ועמידות, וכי לכל אורך הטיול אתם נועלים ולובשים בגדים אטומים אשר ישמרו על הבטיחות שלכם. יתרה מכך, ללא ציוד מתאים אין לצאת לטיול בשום פנים, לאור הפגיעות אשר עשויות להתרחש כתוצאה מנהיגה לא בטיחותית ללא קסדה וציוד מתאים. לקראת היציאה יש לעבור תדריך אצל מדריך מקצועי אשר יאפשר לכם להכיר את השטח טוב יותר כמו גם את התפעול של כלי הרכב ולאחר מכן ניתן לצאת ולהתחיל בטיול ייחודי המשלב נהיגת שטח ונופים מדהימים. להלן היתרונות והחסרונות של טיול אופנוע אל מול טיול טרקטורון.

אופנוע

טיול אופנוע – חוויה בלתי נשכחת

טיול אופנועי שטח הוא טיול שטח מאתגר אשר לרוב מתבצע באופן זוגי או לבד. טיול באמצעות אופנוע מחייב מיומנות ושליטה,  ולכן הטיול אסור בעבור מי אשר איננו מחזיק רישיון לאופנוע בתוקף. האופנוע מאפשר חווית שטח מקסימאלית וזאת לאור המהירות הגבוהה עמו ניתן להגיע למרחקים וכן בשל העובדה כי מדובר בכלי ממונע ורב עוצמה, בייחוד בתנאי שטח כדוגמת מדבריות וחולות. ברחבי העולם מתקיימים טיולים הכוללים נסיעה על אופנוע, ועכשיו ניתן לצאת גם בישראל לטיול שבו האופנוע הוא הכוכב המרכזי. החסרון המשמעותי של טיול אופנוע כולל בעיקר את אלו אשר אינם יכולים לנהוג באופנוע, ולכן יש לקחת זאת בחשבון בעת תכנון הטיול.

טיול טרקטורונים – חוויה לכל המשפחה

בשונה מטיול על אופנוע, טיול טרקטורנים במרכז יכול להתבצע במתכונת משפחתית, אולם על הנהג של הטרקטורון להחזיק ברישיון נהיגה בתוקף. הטיול משלב נהיגה אתגרית בתנאי שטח, וניתן לשלב אותו עם עצירות בנקודות תצפית, כך שניתן הלכה למעשה להתחבר לאוויר הנקי ולטבע ובכך לאפשר לעצמכם להינות מטיול עוצמתי ומשחרר במיוחד. בטרם יוצאים לטיול חשוב מאוד לעקוב אחר ההוראות של המדריכים וכן לבדוק כי אתם חגורים, כמו גם שומרים על מרחק האחד מהשניץ בשונה מאופנועים, עם הטרקטורון ניתן להאיץ עד כ 40 קמ"ש, לכל היותר.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
למבוגרים
מה הם הסוגים הנפוצים ביותר של משחק הפוקר?

פוקר הוא משחק קלפים פופולרי ששיחק במשך מאות שנים. עם הזמן, צצו וריאציות רבות ושונות של המשחק, שלכל אחת מהן מערכת הכללים והאסטרטגיות שלה. במאמר זה, נחקור כמה מהסוגים הנפוצים

עמית כשאתה פורש
כללי
שלום חבר – כך תיפרדו מהקולגה בעת הפרישה

קניית מתנה לקולגה שלכם שפורש לפנסיה לאחר שנים רבות של עבודה, יכולה להיות מחווה משמעותית ומתחשבת, שמביעה את הערכתכם לעבודתו הקשה ולחברות שלכם לאורך הדרך. מתנה נכונה יכולה לשמש תזכורת