אזרחות אמריקאית – כדאי או לא כדאי?

ישראל היא מדינה בה לאזרחים רבים יש אזרחות שנייה. מכיוון שמדינת ישראל קמה לא מזמן, באופן יחסי כמובן למדינות שקיימות למעלה ממאה שנים, במקרים רבים הדור השני והשלישי במדינה הם אזרחים שנולדו בארצות אחרות. העובדה הזאת, יחד עם גלי עליות רבים, הביאה לכך שישנם גם אזרחים שיש להם זכאות לאזרחות של מדינה אחרת.

אחת המדינות הללו היא ארצות הברית. האם אזרחות אמריקאית היא משהו שכדאי להוציא? הנה כמה דברים שיוכלו לסייע לכם להחליט בעצמכם.

 

אזרחות אמריקאית

לכל אדם יש מעמד חוקי מסוים במדינה בה הוא גר. המדינה קובעת מעמדות חוקיים שונים, כמו אזרחים או תושבי קבע, לפי חוקים מסוימים שהיא מחוקקת. במדינת ישראל למשל, ישנם כמה חוקים הנוגעים לקבלת אזרחות. בן להורים ישראלים יהיה זכאי לקבלת אזרחות ישראלית, כמו גם יהודי שהחליט להתגורר בישראל.

כמו שבמדינת ישראל יש דרכים מסוימים לקבלת אזרחות, כך גם למדינות אחרות. כפל אזרחויות היא תופעה ששכיחה יחסית במדינת ישראל. אזרחות של מדינה נוספת יכולה להעניק לכם אפשרויות והזדמנויות מסוימות, אך לא רק. אזרחות אמריקאית נחשבת לאחת מהאזרחויות הנחשקות ביותר שיש מסיבות מסוימות, אבל מה היא באמת כוללת? באתר מס אמריקה תוכלו לקרוא על חלק מהזכויות והחובות הכלכליות.

 

אפשרויות הגירה

כל אזרחות נוספת מאפשרת לאזרח ישראלי להגר, אם הוא רוצה בכך. למשל, אזרח ישראלי שיש לו אזרחות אמריקאית, יכול להחליט במהלך חייו שהוא רוצה להתגורר בארצות הברית. מכיוון שיש לו אזרחות אמריקאית, הוא יכול לעבור אל ארצות הברית ולהתנהל שם בדיוק כמו כל אזרח אחר.

הגירה היא לא החלטה פשוטה כמובן, אבל אנשים שונים בכל זאת מהגרים מסיבות שונות, כמו מצב כלכלי, הזדמנויות תעסוקתיות או הכנסת שינוי לשגרת החיים.

 

עבודה בארצות הברית

אזרחות אמריקאית מאפשרת לישראלים להרחיב את היכולות התעסוקתיות שלהם. אומנם האבטלה במדינת ישראל לא נחשבת לגבוהה ובסך הכל אנשי מקצוע מצליחים למצוא עבודה בתחום שלהם, אבל ארצות הברית היא מדינה עם כלכלה רחבה בהרבה יותר, עם הרבה יותר מקומות עבודה שונים. עם אזרחות אמריקאית ניתן לעבוד ללא בעיות בארצות הברית.

 

דרכון אמריקאי

אחד הדברים הנחשקים ביותר בקבלת אזרחות אמריקאית, היא קבלת הזכאות להוצאת דרכון אמריקאי. גם אם אתם ישראלים, עם דרכון אמריקאי תוכלו להיכנס בתור אמריקאים אל מדינות אחרות, שמקבלות את הדרכון. דרכון אמריקאי מאפשר כניסה לכ-150 מדינות בעולם ללא צורך בוויזה.

 

עם זכויות מגיעות גם חובות

למרות שאזרח אמריקאי מקבל זכויות רבות, צריך לזכור שעם זכויות מגיעות חובות. בארצות הברית הדבר מקבל משמעות בצורה ברורה יותר לפעמים מאשר במדינות אחרות. למשל, חוקי המיסוי בארצות הברית מחייבים אתכם לדווח על ההכנסות שלכם מדי שנה, כך שלפני שמתלהבים מאזרחות כזו, מוטב להבין האם החובות הללו מתאימות לכם.

מס אמריקה

 

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מבוטחים
פיננסים
ביטוח בניין משותף – המחיר המשתלם ביותר

בבואכם לבחור בחברת הביטוח שתהייה אחראית על הבניין המשותף שלכם, אתם מחפשים את החברה שתציע לכם את המחיר האטרקטיבי ביותר בתוספת השירות המקצועי והאיכותי ביותר! הכנו עבורכם מספר טיפים בתהליך

חלונות
בריאות
איך להתמודד עם פחד קלסטרופוביה – שלב אחר שלב

ישנו הבדל עצום בין פחד לפוביה. פוחדים מעכבישים ארסיים? זה תקין. יושבים בסלון, מדמיינים עכביש ונכנסים לפניקה הכוללת קשיים בנשימה, רעד וחרדות? לא תקין. בואו נבין כיצד מתמודדים עם פוביית