איך גוגל מרוויחים כסף

בעולם של 2020 נדירים אלו מבינינו שלא משתמשים בכלים שגוגל מציעים לנו. בין אם זה היומן האלקטרוני, יוטיוב, גוגל מפות, גוגל תרגום, תמונות גוגל, גוגל דרייב וכמובן מנוע החיפוש של גוגל. אם תחשבו על הפעם האחרונה שבה השתמשתם באחד הכלים האלו, כנראה התשובה תהיה ממש לפני כמה דקות. מה שבולט בכל השירותים האלו של גוגל זה שהם חינמיים לחלוטין. אז איך גוגל מרוויחים כסף? בשאלה זו נתעסק במאמר הבא.

 

אין מתנות חינם

איך גוגל מרוויחים כסף היא השאלה שתלווה אותנו במאמר הקרוב, ונתחיל אותו בלהגיד בצורה ברורה – אין כזה דבר מתנות חינם. מכירים את המשפט? נהדר. גם גוגל מכירים אותו והם מיישמים אותו היטב. אז נכון, אולי אנחנו בתור גולשים לא משלמים לגוגל ולו אגורה אחת שחוקה על השירותים החינמיים שהם נותנים לנו, אבל החברות שמשתמשות בגוגל כדי לפרסם בהם ובפלטפורמות שלהם – הן משלמות לגוגל כסף, והרבה.

 

איך גוגל מרוויחים כסף?

אז כדי לסבר את האוזן ולפני שנתחיל להסביר את האיך, שווה לדעת שהחברים שלנו בגוגל הרוויחו בשנת 2018 סכום מצטבר של לא פחות מ-136 מיליארד דולרים חדשים. זה אולי נשמע מופרך, אבל כולנו יודעים שהמעמד של גוגל בעולם שווה לפחות את הסכום הזה, שכמובן ילך ויגדל עם עוד ועוד עם השנים.

אז השאלה איך גוגל מרוויחים כסף מתחלקת לשלושה חלקים עיקריים שכולם קשורים, כמובן, בפרסום. ממשק הפרסום הראשון של גוגל הוא Google ads שמאפשר פרסום בגוגל במגוון דרכים – באנרים, מודעות בחיפוש בגוגל ועוד.

הממש השני נקרא Adsense. ממשק זה נוגע בכל מה שקשור בפרסום של גוגל שנשתל באתרים מסויימים כדי להרוויח כסף. הכסף הזה מתחלק עם גוגל ולא נכנס רק לכיס של בעלי האתרים.

הממשק השלישי והאחרון הוא Admob. תפקידו של ה-Admob הוא בדיוק כמו של Adsense, אך במקום במחשבים הוא בא לידי ביטוי באפליקציות שמותקנות על הטלפונים החכמים שלנו.

 

מה בין הרווחים של גוגל לבין קידום אתרים?

קידום אתרים בגוגל קשור כמובן לרווחים של גוגל דרך הממשק הראשון שדיברנו עליו – google ads. בעלי אתרים שבוחרים בשיטת קידום אתרים ממומנת – PPC, למעשה מבקשים מגוגל להציב את אתר האינטרנט שלהם בדירוג הגבוה ביותר בתוצאות החיפוש הרלוונטיות, ובתמורה הם משלמים לגוגל עבור כל קליק שמוקלק על כתובת האתר.

קידום אתרים הוא לא סיפור כזה יקר, איך גוגל מרוויחים כל כך הרבה?

אז נכון, כשמתחשבים בבעל אתר אחד ספציפי, קידום אתרים הוא באמת לא סיפור כל כך יקר, ומאפשר קידום יעיל ואפקטיבי. אולם גוגל ממש לא מתעסקת רק עם בעל אתר אחד, אלא עם מליוני בעלי אתרים מסביב לעולם. קחו מליוני בעלי אתרים כפול מספר הקידומים, והנה לכם סכומי העתק שגוגל מרוויחה מדי שנה.

גוגל

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חברות רהיטים בייצור כחול לבן

אם אתם רוצים לרכוש רהיטים איכותיים אשר ישרתו אתכם למשך שנים רבות, אין כל ספק כי בחירה בחברת בול עץ – חברה ישראלית אשר מתמחה בייצור כחול לבן היא הבחירה

תאונת דרכים ואישה מתקשרת
עריכת דין
למי לפנות במקרה של תאונה במסגרת העבודה?

נפילה ממדרגות, תאונת דרכים בדרך למשרד ונפילה של חפץ חד זו רק רשימה חלקית של תאונות שקורות לא פעם במסגרת מקום העבודה. מדובר במצבים שגורמים ללא מעט אנשים לתהות –

כניסה לחדר במלון
נופש
קצת על מלונות בסיני

חשבתם שסיני זה רק חושות ומחייה בתנאים הבסיסיים ביותר? תחשבו שוב! על אף שסיני יצרה את הרושם של מקום שבו נופשים בזול אך במחיר של "איכות לינה", היא מלאה גם