איך מתבצעת חקירה פרטית?

חקירה פרטית היא אקט מסווג שמתבצע בדרכים שונים בהתאם לכל מקרה. חוקרים פרטיים יכולים להתייחס אל שלל פעולות שונות כחלק מתהליך חקירה. אלה מתבצעות בהתאם לדרישות הלקוח ותכנית פעולה שנקבעה מראש על ידי החוקר. תחום העבודה של חוקרים פרטיים הוא רחב והם מבצעים עבודות בילוש בנושאים אישיים, עסקיים ולעיתים גם ממשלתיים בעת הצורך. איך מתבצעת חקירה פרטית ומה כולל תהליך החקירה? במאמר זה נסביר לכם.

 

איך מתבצעת חקירה פרטית?

תחום העבודה של חוקר פרטי יכול לעיתים לזלוג לאזורים אפורים מבחינה משפטית, חוקתית ומוסרית. זאת על פי דרישת הלקוח ועבור השגת המטרה שלו, החוקר יכול לבצע מעשים שאינם מפרים את החוק. חקירות פרטיות מתנהלות באמצעים שונים ומגוונים על מנת להגיע לאמיתות שהלקוח מעוניין להגיע אליהן.

זה יכול להתקיים בשלל סיטואציות כמו בין בני זוג שיש חשש שצד אחד בוגד, או במקום עבודה כשאחד העובדים או הבוסים נחשדים במעילה. עם זאת, קיימים מספר דברים שיש לשים לב אליהם במהלך התנהלות החקירה, אחרת תתבצע עבירה על החוק ועל הקוד האתי של החוקרים הפרטיים. אז מה הוא הקו שעובר בין החוקי ללא חוקי?

 

נקודות חשובות בתחום החקירות:

 

האזנות סתר לטלפון

החוק מתיר לחוקרים פרטיים להאזין ולצותת לשיחות טלפון במידה וישנה הסכמה של אחד מהאנשים שנמצאים בשיחה. האזנה והקלטת שיחה על ידי צד אחד בשיחה היא חוקית, גם אם המעשה מתבצע ללא ידיעתו של הצדדים האחרים.

 

איסור על הסגת גבול

במקרים מסוימים חוקר פרטי צריך במהלך החקירה להיכנס לנכסים בבעלות אנשים אחרים. אין לחוקרים פרטיים רשות או הסמכה כלשהי לפרוץ לביתם של אחרים מבלי להפר את החוק. אבל בסיטואציות מסוימות, החוקר מקבל גישה לנכס מהבעלים או מהלקוח. דבר זה נפוץ במקרים של סכסוכים משפחתיים או גירושין.

 

גישה למידע הרכב

חוקר פרטי צריך לתת סיבה קבילה חוקתית על מנת לקבל גישה להרצה של מספר לוחית הרישוי של אדם זר. הסיבה לרוב היא עבור מטרת החקירה או עבור הליכי המשפט.

 

איסור על התחזות

החוק אינו מאפשר התחזות לגורמים רשמיים. עם זאת, חוקרים רבים פועלים תחת כיסוי ומאמצים זהות של אדם אחר במסגרת חקירות מסוימות. המטרה של החוקר לפעמים יכולה להיות שיח עם החשוד או מעקב אחר חבריו של אותו אדם. לשם כך החוקר יצטרך לעטות על עצמו זהות חדשה כדי להשתלב בסביבה ולאסוף את המידע. כל עוד החוקר אינו מזדהה כגורם רשמי או מדיני, זו לא עבירה על החוק.

 

גישה לפרטי אשראי

חוקר פרטי בעל הרשאה לקבלת גישה למסמכים ותיעודים משפטיים, אלה נחשבים רישומים ציבוריים. עם זאת, החוק אוסר על הפצת פרטי האשראי הפרטיים של כל אדם. זאת אומרת שחוקר פרטי זקוק לאישור מבעל החשבון וסיבה משפטית על מנת לבצע את הבדיקה.

חקירה פרטית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
צעצועים שחתולים אוהבים
בעלי חיים
איזה צעצועים חתולים אוהבים?

חתולים שגדלים בבית בדרך כלל סובלים משעמום יום יומי משום שהם אינם יוצאים כמעט מהבית, אם בכלל. שעמום מוביל להשמנת יתר אצל חתולים מסוימים. השמנת יתר יכולה לגרום לפיתוח מחלות

תקליטן מקצועי
אירועים
כיצד נכון לארגן חתונה בטבע?

בשנים האחרונות, יותר ויותר זוגות מחליטים לחגוג את החתונה שלהם בצורה ייחודית ומעניינת – בטבע. החתונות היפות ביותר של השנים האחרונות בוצעו בלוקיישנים מטריפים בטבע, אך מדובר במשימה לא פשוטה.

כללי
מה החשיבות של ציוד הגברה מקצועי בשטח פתוח?

ציוד הגברה מקצועי בשטח פתוח הוא הכרחי לניהול תקין של האירוע מבלי לחשוש מהפסקת חשמל או תקלות. המומחים של חברת הכול בקול מסבירים. קיום אירוע בשטח פתוח בשנים האחרונות אירועים

כלי חישוב
העסק שלכם
פתרונות אינטרנטיים לחישוב מהיר

כולנו מכירים את הצורך שמתעורר אצלנו מידי פעם לבצע חישוב מהיר. זה יכול לקרות באינספור מקומות וסיטואציות, ותמיד הצורך הזה מעורר את אותה שאלה: איך עושים את זה? איך מחשבים