החשיבות של בחירת עו"ד צבאי מהטובים ביותר

כולנו מעריכים את הצבא והחיילים שלנו המבקשים לתרום ולשרת את המדינה, אך כשתקופת השירות מתפרסת על פני כמה שנים, ניתן להיתקל לא אחת

בבעיות משמעת כאלו ואחרות, הגובלות לעיתים בהליכים פליליים ומצריכות ייצוג הולם מול מערכת המשפט הצבאית.

לצורך כך, חשוב לבחור את עורך הדין הטוב ביותר

 

עבירות צבאיות

כישראלים, כולנו מעריכים, אוהבים ומכבדים את תרומתם של חיילי צה"ל לשמירה על ביטחוננו וביטחון המדינה, תוך שהם מקדישים חלק ניכר מזמנם וחייהם לביצוע משימה זו. אך לא אחת, ובדומה לחיים האזרחיים, גם במהלך השירות הצבאי, הנפרס לרוב על פני כמה שנים, חיילים אלו עלולים לבצע עבירות צבאיות שונות, בעלות אופי פלילי.

עבירות צבאיות אלו עלולות להגיע לכדי הגשת כתבי אישום, פתיחת רישום פלילי, ועונשים דוגמת הורדה בדרגה, קנסות כספיים ובמקרים קיצון אף עונשי מאסר בפועל. לפיכך, אם אתם מתמודדים עם אישומים פליליים במסגרת שירותכם הצבאי, חשוב לתת את הדעת על בחירת עורך דין צבאי הטוב ביותר.

 

מהו חוק שיפוט צבאי?

חיילים בסדיר, משרתי קבע או חיילי המילואים, מדרגת טוראי ועד בכירי הקצינים, כפופים כאחד לחוק השיפוט הצבאי בזמן היותם בשירות, גם אם העבירה בוצעה שלא בזמן ביצוע תפקידם. חוק זה מסדיר למעשה את מכלול השיפוט הצבאי בצה"ל – מערכות השיפוט, הגדרת האוכלוסיות ברות השיפוט ואת סוגי העבירות בגינן הן עלולות להישפט.

חוק שיפוט צבאי קובע כי יוקמו שישה סוגי בתי דין צבאיים: מחוזי, מיוחד, ימי, שדה, תעבורה וערעור. מלבד סוגי הערכאות המבדילים בין חמישה בתי הדין הצבאיים הראשונים, לבין בית הדין הצבאי האחרון, הרי שהם נבדלים גם בסמכות הקיימת להם לשפוט חיילים ו/או קצינים בדרגות שונות, כמו גם בשפיטת עבירות בעלות דרגות חומרה משתנות.

 

סוגי עבירות צבאיות

על פי הגדרת חוק שיפוט צבאי, קיים מספר רב של עבירות, המחולקות באופן כללי לעבירות בעלות אופי משמעתי או פלילי ועבירות תעבורה. בין העבירות הצבאיות הנפוצות היכולות להגיע לכדי כתב אישום נכללות: סירוב פקודה, עריקות, שימוש לא חוקי באמצעים השייכים לצה"ל, זיוף גימלים, התרשלות במילוי התפקיד הצבאי כמו גם נהיגה שלא על פי חוקי התנועה, שימוש בסמים ועוד.

 

עו"ד צבאי – לבחור את הטוב ביותר

לכל חייל הנחשד, או מואשם בעבירה צבאית, עומדת הזכות להסתייע בעורך דין המתמחה בדין הצבאי, עוד בשלבי החקירה הראשוניים. עורך דין צבאי יכול לסייע גם בכל הקשור לתנאי שירות ולייצג את החייל גם בהליכים מנהליים.

בסופו של דבר, עורך דין הוא הפנים שלכם מול השופט וככל ותטיבו לבחור את עורך הדין המקצועי והאיכותי ביותר, הסיכוי שלכם להשיג את מבוקשכם יעלה באופן ניכר. בנוסף, היות ומדובר בהליכים משפטיים המתנהלים תחת חוק השיפוט הצבאי, חשוב למצוא עורך דין מייצג מומחה בתחום הצבאי והפלילי ובניסיון נקודתי במקרה הספציפי שלכם.

 

פסיקה משפטית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
העסק שלכם
הדפסת מדבקות על רול אפ

הדפסת מדבקות על רול אפ היא הכלי הפרסומי הטוב ביותר אותו אתה יכול להעניק לבית העסק שלך. היכן ניתן להדפיס? להלן כל הפרטים. רול אפ – השיטה הפרסומית הטובה ביותר

אותיות קידום
דיגיטל
איך גוגל מרוויחים כסף

בעולם של 2020 נדירים אלו מבינינו שלא משתמשים בכלים שגוגל מציעים לנו. בין אם זה היומן האלקטרוני, יוטיוב, גוגל מפות, גוגל תרגום, תמונות גוגל, גוגל דרייב וכמובן מנוע החיפוש של