רשלנות רפואית בהריון תאומים – אובדן של אחד העוברים

היריון של תאומים הוא היריון בסיכון גבוה , המחייב הקפדה יתרה על מעקב תקין לאורך כל ההיריון, בדיקות מקיפות, טיפול מיטבי לפני, במהלך הלידה ולאחריה. לצערנו ישנם מקרים בהם אחד העוברים נפטר מסיבות של רשלנות רפואית. המאמר יפרט מהן הסיבות לכך וכיצד ניתן להגיש תביעה על הרשלנות.

 

מדוע היריון תאומים הוא היריון בסיכון גבוה?

לאור העובדה שישנם לא מעט הריונות של תאומים כתוצאה מהפריות חוץ גופניות, טיפולי פוריות או סיבות תורשתיות, עלולים להיות סיבוכים בשלב ההיריון או בלידה ולכן יש לנקוט במשנה זהירות לכל אורך התקופה. לאחר הלידה יכולות להתגלות תופעות כמו תשניק סב לידתי, בעיות התפתחותיות, שיתוק מוחין, אפילפסיה, ומצוקה עוברית של אחד מהעוברים כתוצאה מבעיות נשימה, חבל טבור, ריאות שלא התפתחו או לידה מוקדמת. לפיכך יש לנקוט בכל האמצעים על מנת שההיריון והלידה יהיו תקינים.

 

אילו מקרים של רשלנות רפואית עלולים לגרום למוות של אחד מהעוברים?

מעבר לפגיעות בהתפתחות או מומים מולדים כתוצאה של רשלנות בלידת מלקחיים או עכוז והחלטות לא נכונות של הצוות הרפואי, התוצאות בלידה עלולות להסתיים במוות של אחד העוברים. מדובר על מעקב לא נכון, הסתבכות של חבל הטבור, חוסר חמצן, פקיעת קרומים, זמן תגובה לא נכון, סוג לידה מוטעה, סיבוכים שקרו עקב חוסר אבחון או פענוח לא תקין של המעקב ההריוני בבדיקות אולטרה סאונד. זאת אומרת, שאם היה ניתן למנוע את המוות ולא נעשו פעולות נכונות על פי הפרוטוקול שהביאו לנסיבות העגומות, זוהי רשלנות רפואית.

 

הגשת תביעת רשלנות רפואית במקרה של מוות עובר

הורים החושדים שנגרם לעובר נזק בלתי הפיך או מוות כתוצאה מרשלנות רפואית צריכים להגיש תביעה נגד המוסד הרפואי לא לפני שהם פונים לעורך דין. התייעצות עם עו"ד רשלנות רפואית קריטית להגשת התביעה. ראשית, עורך הדין יבדוק האם יש עילה להגשת התביעה באמצעות עיון במסמכים הרפואיים ושמיעת עדויות על המקרה. לאחר מכן הוא יבדוק את הרשומות והתיעוד הרפואי של המוסד. שנית, הוא יקבל חוות דעת של רופאים מומחים על מנת להוכיח שהיה ניתן למנוע את המוות של אחד העוברים אם היו מטפלים ונוקטים בדרכים אחרות על מנת להציל אותו.

לתיעוד הרפואי של מהלך כל ההיריון והלידה יש חשיבות רבה על מנת להוכיח שהמוות קשור לרשלנות של הצוות הרפואי שלא נקט באמצעים הדרושים כדי למנוע אותו. במידה ולא מוכח הקשר הסיבתי בין המוות לרשלנות התביעה תידחה על ידי בית המשפט והתובעים יישאו בעלות ההוצאות המשפטיות. במידה והקשר מוכח וההורים זוכים במשפט, הנתבעים ישלמו את שכר הטרחה ויישאו בהוצאות המשפטיות. לפיכך, ישנה חשיבות רבה לקבלת ייעוץ מעורך דין רשלנות רפואית מקצועי ומנוסה בתחום ככל שיותר מוקדם.

אובדן עובר

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
איש מקצוע
העסק שלכם
ביצוע מבדק תהליכי עבודה בעסק

מבדק תהליכי עבודה בעסק הוא מבדק הכרחי אשר כל עסק חייב לבצע באמצעות חברה מקצועית. מה חשוב לדעת אודות המבחן וכיצד הוא מתבצע? במאמר הבא נציג את כל הפרטים.  

העסק שלכם
הדפסת מדבקות על רול אפ

הדפסת מדבקות על רול אפ היא הכלי הפרסומי הטוב ביותר אותו אתה יכול להעניק לבית העסק שלך. היכן ניתן להדפיס? להלן כל הפרטים. רול אפ – השיטה הפרסומית הטובה ביותר

ספה לשלוש
רהיטים ועצובים
טיפים לתיקון ספה קרועה

אחד המצבים הפחות נעימים, הוא מצב שבו נוצר קרע בולט ונראה לעין על הספה או על אחת מהכורסאות בסלון, המצב הזה מחייב בדרך כלל טיפול מיידי לתיקון הנזק. ישנן מספר