מאלף כלבים מומלץ?

רבים מהאנשים שמאמצים או קונים כלב, תוהים האם כדאי להם לפנות לקבל את שירותיו של מאלף כלבים. לעיתים מדובר על אנשים שנרתעים מההתקשרות של אדם אחר עם הכלב שלהם, שנתפס כחיה משפחתית. לעיתים דווקא מדובר על בעלי כלבים ותיקים שיש להם ניסיון עם כלבים לאורך חייהם, ומתקשים לעשות את הצעד ולפנות לקבל את עזרתו של מאלף כלבים. ובכל זאת, פנייה למאלף כלבים היא מומלצת מאוד, ויכולה לעזור לכם ולכלב שלכם להגיע לתוצאות טובות, לקבל איכות חיים ולשפר את הקשר.

 

מי הוא מאלף כלבים מומלץ?

ראשית כל, יש לציין שיש מאלפים שיתאימו לכם ולכלב שלכם יותר, ויש מאלפים שפחות ימצאו חן בעיניכם, וזה בסדר. חשוב שאתם ומאלף הכלבים המקצועי אליו פניתם תהיו פחות או יותר "באותו ראש" לגבי ההתנהגויות הרצויות של הכלב, ויותר חשוב מכך – דרך ההקניה שלהן, כלומר שיטות החינוך והאילוף.

על פי רוב, במסגרת אילוף כלב המלצות נוטות לכיוון של מאלפים המשתמשים בשיטת החיזוקים החיוביים. זאת שיטה המבוססת על מתן תמריצים לכלב על התנהגות רצויה, ומתן חלופות במקרים של התנהגות פחות רצויה מצד הכלב.

 

איזה מאלף איננו מומלץ?

לפי הגישה הרווחת כיום בקרב רוב בעלי הכלבים והמאלפים, גישת אילוף המבוססת בעיקר על ענישה ופחות על אלמנטים של חיזוקים חיוביים היא פחות מומלצת. בראש ובראשונה, משום שזאת גישה הרבה פחות יעילה לאורך הזמן. אמנם עונשים עשויים להביא את הכלב שלכם להתנהג לפי ההתנהגות הרצויה בטווח הקצר, אבל גישת אילוף זו מייצרת כלבים המרבים לפחד ולהיות תוקפנים בטווח הארוך. זה נזק שיהיה קשה עד בלתי אפשרי לתקן. על כן, אם המאלף שיצרתם איתו קשר עושה שימוש בעיקר בעונשים ובאביזרי אילוף כמו קולר דוקרנים או קולר חשמלי, כדאי לכם לפנות למאלף הנוקט בגישה אחרת, לטובת כל הצדדים.

 

מה היא מתכונת האילוף המומלצת?

אילוף כלבים יכול להתקיים במתכונת קבוצתית, ויכול גם להתקיים במתכונת פרטנית של אחד על אחד. לכל כלב מתאימה גישה אחרת, כי לכל גישה יש יתרונות וחסרונות וצריך להתאים בין אופי הכלב לבין אופי שיטת האילוף. כאשר מדובר על אילוף בקבוצה יחד עם כלבים נוספים, יכול להתקיים הערך המוסף של חברות בין הכלבים.

פעילות משותפת עשויה להמריץ את הכלב ולייצר תופעות חיוביות. לעומת זאת, יש כלבים שהנוכחות של כלבים אחרים דווקא תפגע בהם, תייצר עבורם גירויים חזקים מדי והאילוף ירד לטמיון. במקרה כזה מאלף מומלץ יהיה מאלף בגישת אחד על אחד.

 

החשיבות של שירות מקצועי

כמו כל בעל מקצוע, גם המאלף של הכלב שלכם צריך להיות מקצועי. הוא צריך לשתף אתכם ברמת ההתקדמות של הכלב בצורה כנה. זה חשוב כי אתם הבעלים של הכלב ואתם צריכים לדעת מה מצבו האמיתי.

מאמן כלבים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כיצד מבצעים תמחור מוצר בצורה נכונה?
עסקים
כיצד מבצעים תמחור מוצר בצורה נכונה?

תמחור מוצר הוא אחת ההחלטות החשובות ביותר שבעל עסק צריך לקבל. המחיר משפיע על הביקוש למוצר, על רווחיות העסק ועל תדמיתו. המאמר יפרט כיצד מבצעים תמחור מוצר בצורה נכונה. קביעת

השקעה משתלמת ראשית
כללי
קידום אתרים זו השקעה משתלמת במיוחד

רוצים לדאוג לכך שיותר אנשים יכנסו לאתר שלכם? אתם לא מרוויחים מספיק ובסופו של דבר העסק שלכם נשאר תקוע במקום? אם כך, עכשיו זה הזמן לבדוק מה באמת קורה באתר

דיונים מוצלחים עם בן/בת הזוג
זוגיות וטיפים
איך לנהל דיונים מוצלחים עם בן/בת הזוג

מי שחי בזוגיות מזה זמן מה, יודע שעולים לא פעם קשיים שנוגעים לניהול שיח שנוגע לנושאים שונים. הדבר עשוי לבוא לידי ביטוי בהקשר של חינוך הילדים, התנהלות כלכלית והיגיינה. לא