מהם השלבים לתחילת תהליך תביעה על קצבת נכות כללית

יש מי שאיבדו את כושר העבודה שלהם בעקבות התפתחות של מחלה, תאונה כלשהי או מצב רפואי שהחמיר.

הדבר מביא לא פעם לכך שהשכר שלהם נפגע באופן משמעותי.

אלו שעונים על קריטריונים אלו יכולים להתחיל בהליך תביעה לקבלת קצבת נכות כללית מטעם המוסד לביטוח לאומי.

בשורות הבאות יצוינו במפורט השלבים שמאפשרים להביא להליך המיוחל.

 

רקע אודות תביעה למוסד ביטוח לאומי

לא פעם, אנחנו שומעים על אנשים שמוצאים את עצמם בעיצומו של הליך לקבלת קצבת נכות דרך הביטוח הלאומי. הדבר ידוע כמצב מורכב שעשוי לקחת זמן ולא מעט אנרגיה. כדי שתוכלו לגשת להליך של הגשת תביעה על קצבת נכות, אתם צריכים לדעת שמדובר בהליך שמורכב מ- 2 שלבים. ההיכרות שלכם עם השלבים הללו תאפשר לכם לבצע את ההליך באופן שיקל עליכם. הנה פירוט אודות השלבים הללו:

 

השלב הראשון – הגעה לוועדה מטעם המוסד לביטוח לאומי

בשלב הראשון, כדי שתוכלו להגיש בקשה עבור תביעת קצבת נכות כללית, אתם צריכים להגיש מסמכים רפואיים שונים שמציגים את המצב הרפואי שלכם ומוכיחים שאתם סובלים מאחד או יותר מהמצבים הבאים:

  • עברתם תאונת דרכים
  • חליתם במחלה כלשהי

אם לא די בכך, אתם גם צריכים להוכיח שכושר העבודה ויכולת ההשתכרות שלכם נפגעו בעקבות המצבים הללו. לאחר מכן, אתם תצטרכו להגיע לוועדה שתקבע את אחוזי הנכות שלכם.

 

בדיקת אחוזי הנכות שלכם

כחלק מהשלב הראשון, אתם צריכים לשאוף לקבל בוועדה הרפואית (זו שצוינה לעיל) אחוזי נכות בגובה של 60 אחוז או 40 אחוז ומעלה. ראוי לציין כי הנכויות לא מצטברות, אלא הן משוקללות. זאת אומרת, שאם נקבעה לכם בוועדה 10 אחוזי נכות פיזית ו- 5 אחוזי נכות נפשית, אתם לא תקבלו אחוזי נכות בגובה של 15 אחוז, אלא בגובה של 14.5. אם עברתם את השלב הראשון, אתם תעברו אל השלב השני שכולל הערכת אי כושר עבודה.

 

השלב השני – בדיקת אי כושר עבודה

בשלב זה, יבחנו אם אכן אתם מוגדרים כבעלי אי כושר עבודה. אתם תפגשו עם עובדת שיקום ותעברו הליך שבסופו של דבר יגדיר מהי דרגת אי הכושר שלכם, במידה וקיימת כזו. הנה הדרגות השונות שקיימות במוסד לביטוח לאומי:

  • 60 אחוזים
  • 65 אחוזים
  • 74 אחוזים
  • 100 אחוזים

כל דרגה שכזו צפויה להעניק לכם תשלום בגובה שונה עבור הקצבה. כמובן שככל שהדרגה עולה לכיוון 100%, כך גובה הקצבה עולה בהתאם.

 

כמה מילים לסיום

עד כאן כל המידע אודות שני השלבים שאתם צפויים לעבור כשתתחילו בהליך של תביעה עבור קצבת נכות כללית מטעם המוסד לביטוח לאומי. אם טרם התחלתם בהליך, עכשיו זה הזמן למלא את הטפסים ולהתחיל בשלב הראשון, די שתוכלו להתקדם במהרה אל עבר השלב הבא. בהצלחה!

מאזניים

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מזוודה
נופש
אטרקציות לילדים בבירת הולנד

אמסטרדם ידועה בזכות היותה יעד נפלא לחופשה אורבנית בראש טוב וככזו היא מהווה את אחד היעדים האהובים ביותר והפופולאריים ביותר בקרב תיירים מרחבי העולם. מדי שנה מילוני תיירים מגיעים לבקר

חלקים של מחסן
לבית ולגינה
הסיבות לקנות מחסן גינה פאנל מבודד

פנל מבודד עשוי משתי שכבות של מתכת, שביניהן יש שכבה של חומר מבודד – כמו קלקר למשל. פנל כזה מספק רמה גבוהה מאוד של בידוד וגימור. מחסן העשוי מפנל מבודד,

פינה מרכזית
רהיטים ועצובים
ניקוי שטיחים בגבעת זאב

ניקוי שטיחים הוא עניין עדין. בין אם הוא נדרש לצורך משרדי ובין אם לצורך ביתי – כדאי למצוא בעל מקצוע אמין שיידע לטפל נכון בשטיח שלכם בלי לגרום נזק וצורך

טיפים
סובל מבעיות זקפה? יש לנו את הפתרון עבורך

גברים רבים בכל רחבי העולם כמו גם בישראל סובלים מבעיות זקפה ואימפוטנציה, גם כאשר מדובר בגילאים צעירים מאוד. אולם – יש פתרון טבעי אשר יכול לשנות את חייך לחלוטין. בעיות