מהן הדרכים הנפוצות להוכחת רשלנות רפואית בבית משפט

לא פעם אנחנו נתקלים במקרים שבהם מוצגים מסמכים שונים שמראים את קיומה של רשלנות רפואית בעת הליך רפואי שהתבצע על התובע. הצגת מסמכים רפואיים כידוע, היא הדרך הנפוצה ביותר להוכחת רשלנות רפואית בבית המשפט. אך בנוסף אליה, יש גם דרכים נפוצות נוספות שמסייעות להוכיח כי אירעה רשלנות בטיפול. הישארו אתנו ותגלו את כל הדרכים הללו.

 

הסיבה שהביאה לכתיבת המדריך

את המדריך הנוכחי כתבנו לאחר שזכינו בתביעה על הליך רפואי שלפי דעת בית המשפט, היה בו רשלנות רפואית חמורה. לעורך הדין שליווה אותנו במהלך התביעה, היה ברור שנזכה בתיק ונקבל את הפיצויים שמגיעים לנו. הדבר נבע מתוך העבודה שהיו לנו לא מעט דרכים להוכיח שאכן אירעה רשלנות רפואית במהלך הטיפול שקיבלנו. החלטנו לכתוב את המדריך כדי להביא למודעות בקרב אנשים אחרים. אז אם אתם מקבלים טיפול כשורה ואתם מרגישים שמשהו אינו כשורה, כדאי שתכינו את עצמכם מראש ותדעו מה עליכם לעשות ואיך זה יעזור לכם בהמשך כדי להוכיח את קיומה של הרשלנות.

 

הדרך הראשונה והנפוצה ביותר להוכחת רשלנות רפואית בבית המשפט – באמצעות מסמכים רפואיים

ציינו את הדרך הזו בפסקת הפתיחה, ועדיין, אנחנו מאמינים שצריך להקדיש לה פסקה משלה. המסמכים הרפואיים במקרה שלנו סייעו להוכיח כי מדובר ברשלנות רפואית בעקבות אבחון לקוי. לצערנו, אבחנו כי אנחנו חולי סרטן, בזמן שבכלל סבלנו מאבנים בכליות. התברר לנו בהמשך שיש דמיון בין השניים ולא פעם עולות טעויות כאלו. רק שאנחנו, כבר התחלנו את הטיפולים והכול היה מתועד. כך שיכולנו להציג את המסמכים הבאים לבית המשפט כדי להוכיח שאירעה רשלנות רפואית באבחון:

  • מסמך מטעם רופא במיון שמציין כי יש סימנים לסרטן
  • אישור רפואי מטעם רופא אונקולוג ומתן תרופות תואמות לאבחון
  • הפנייה אל פסיכולוג שמתמחה בחולי סרטן ועוד

אם עברתם חוויה דומה או אם אתם חושבים שאירעה לכם רשלנות רפואית, אתם צריכים לקרוא הדרכה בנושא רשלנות רפואית ולבדוק אם אתם יכולים לתבוע בנושא.

 

הדרך השנייה והנפוצה ביותר להוכחת רשלנות רפואית בבית המשפט  – הקלטות

לא פעם אנחנו מקליטים סיטואציות שונות כדי לתעד להמשך. במרבית המקרים מדובר בהליכים רפואיים מרגשים, כמו הליך שנוגע לטיפול בילדים, לידה וכו'. הקלטה נחשבת לדרך השנייה הנפוצה ביותר שיכולה להוכיח כי אירעה רשלנות רפואית. ראוי לציין כי היא תיחשב לראייה ברוב המקרים רק אם יתווספו אליה מסמכים.

 

הדרך השלישית והנפוצה ביותר להוכחת רשלנות רפואית בבית המשפט – סרטונים

שמענו לאחרונה על בן זוג שצילם את הלידה של אשתו שארכה לא פחות מ- 59 שעות. במהלך הצילומים, ניתן היה לראות את הטעויות שהרופאים השונים ביצעו, כך שבסופו של דבר, הסרטונים הוכיחו כי אירעה רשלנות רפואית. מדובר בדרך נפוצה גם כן להוכחת רשלנות בבית המשפט.

פטיש

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
קולט
כללי
שימוש בדוד לפי אזורים בארץ

בשנת 1976 נחקק חוק בישראל, שלפיו ישנה חובה להתקין דוד שמש בכל בית חדש שנבנה בארץ – במידה ויש יכולת להתקין את הדוד. בבניינים גבוהים לא קיימת חובה זו, שכן

כלב לבן
בעלי חיים
דרכים להבין את רגשות הכלב

רגשות הם עניין אוניברסלי. לא רק בני אדם חווים אותם אלא גם חיות שונות, וביניהם כלבים. כלבים יכולים לחוש אושר, שמחה, עצב, חרדה ועוד רגשות שונים ומגוונים.  מאחר וחיות לא