גילוי נזילות באמצעות מכשיר אקוסטי

כיום קיימים אמצעים רבים ושיטות רבות לאיתור נזילות מעל ומתחת לפני השטח. בין שלל האמצעים קיים המכשיר האקוסטי שסביר להניח שרובכם לא שמעתם עליו מעולם. במאמר הבא נסביר מהו המכשיר, איך לאתר באמצעותו ולאילו מפגעים הוא משמש.

 

מהו מכשיר אקוסטי לגילוי נזילות?

המכשיר בעל מספר מיקרופונים רגישים שמוצמדים לרצפה/ לקרקע/ לקיר או לתקרה ואליהם מחוברות אוזניות. בעל המקצוע מאזין לקולות של הטפטוף או הנזילה. מכשיר זה הוא חדשני ורק בעל מקצוע מומחה ובעל ניסיון יצליח להאזין נכון לרעשי הצנרת ולזהות את מקור הנזילה.

מומלץ לאתר נזילות באמצעות מכשיר אקוסטי כאשר קיים מרחק רב בין הצינור לקרקע, כאשר הנזילה מתרחשת בצנרת תת קרקעית וכאשר הנזילה נמצאת בחצר או בשטח פתוח.

 

איך נאתר את מקור הנזילה?

השלב הראשון של גילוי נזילות מוקדם הוא סגירה של השיבר הביתי והשארה של השיבר הראשי פתוח. השלב השני הוא צפייה בשעון המים וכך נסיק האם הנזילה ממקוממת בתוך הבית או בחוץ. במקרים רבים קיימות נזילות קטנות או שהצנרת עמוקה או שהתקלה נמצאת בשטח פתוח וקשה מאוד לאבחן את מקור הנזילה. במקרים כאלה מומלץ להשתמש במכשיר אקוסטי שיזהה גם דליפת גז ויעזור לעלות על נזילות בתוואי קשה יותר.

 

אילו מפגעים הם לאיתור בעזרת מכשיר אקוסטי?

נזילות קורות מסיבות רבות וקיימים אמצעים רבים לצורך איתורן. בעזרת מכשיר אקוסטי ניתן לאתר מפגעים כמו קריסת צינורות ביוב, סתימות, פיצוצים בצנרת, שחיקה של הצנרת, סדקים וחורים, ניתוקים של מקטעים לאורך הצנרת, חדירה של שורשי צמחים לתוך מערכת הביוב ופגיעות במערכת כתוצאה מבנייה או התקנה לא נכונה שגרמה לתזוזה של המבנה.

 

בחירת איש מקצוע מתאים

על מנת לאתר נזילות בצורה נקייה, מהירה וללא נזק לרכוש ולמבנה יש להיעזר באיש מקצוע מומחה ובעל ניסיון בתחום לאיש מקצוע מומחה יהיו מספר אמצעים מתקדמים וחדשניים בתחומם לאיתור נזילות שיעזרו לאתר הנזילה בצורה שקטה ומדויקת ולטפל בה ביעילות מרבית.

במקרים בהם צריך להחליף את הצנרת איש מקצוע אמין יעניק לכם הצעת מחיר ויעבוד בצורה איכותית שתישמר לאורך שנים בתנאים נכונים.

 

עלות איתור נזילה באמצעות מכשיר אקוסטי

העלות הממוצעת לבדיקה מסוג זה היא בין 1300-2500 ש״ח. חשוב לציין שכאשר אתם מזמינים בעל מקצוע הוא ינסה לגלות את התקלה בשיטה שנראית לו לנכון. לא בטוח שהוא ייבחר לגלות באמצעות מכשיר אקוסטי. ברוב המקרים במידה והמאתר לא מוצא את הנזילה הוא לא יגבה מכם כסף וחשוב שתוודאו זאת עם בעל המקצוע לפני הבדיקה.

לא בכל איתורי הנזילות איש המקצוע ישתמש במכשיר האקוסטי אלא רק במצבים בהם הוא רואה לנכון. חשוב לבחור באיש מקצוע ישר, אמין ומקצועי שידע לאתר בעזרת הכלי המתאים ולהמליץ על טיפול נכון ויעיל בבעיה.

איתור נזילות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
דלקן
כללי
איפה הכי כדאי לעשות כרטיס דלקן

בתקופה האחרונה אנו מקבלים פניות רבות מצד שכנים ומכרים שרואים שיש לנו דלקן ברכב. בכל פעם אנו נתקלים בשאלה אחרת שנוגעת לנושא. כך שאנו מוצאים את עצמנו מקדישים זמן רב

תאונת דרכים ואישה מתקשרת
עריכת דין
למי לפנות במקרה של תאונה במסגרת העבודה?

נפילה ממדרגות, תאונת דרכים בדרך למשרד ונפילה של חפץ חד זו רק רשימה חלקית של תאונות שקורות לא פעם במסגרת מקום העבודה. מדובר במצבים שגורמים ללא מעט אנשים לתהות –

כללי
גריל גז מיוחד שילווה אתכם לעשרות שנים

ההבנה שהגיע הזמן להתקדם ולקנות בית פרטי מכה בכם? אתם מחפשים כבר חודשים ארוכים את הבית המושלם וממש לא מזמן קניתם אותו? אם כך, בוודאי תרצו לעשות כל מה שאפשר

שירותי ענן
כללי
כיצד שירותי ענן מקלים על העסק שלך

הענן מתייחס למיקום מרכזי באינטרנט המאחסן נתונים, והופך אותו לנגיש בכל עת ובכל מקום, מכל מכשיר מחובר. עסקים – גדולים כקטנים כאחד – אימצו את הענן מכיוון שיש לו מספר