האם מומלץ לפנות לעורך דין לאחר רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית היא אירוע מצער שעלול לקרות לכל אחד מאיתנו. ההגדרה של רשלנות רפואית היא פגיעה בעת הליך רפואי כאשר מקור הפגיעה הוא ברשלנות, אולם כדי להוכיח את שני הדברים הללו אתם תצטרכו לעבוד בצורה די מאתגרת. למעשה, הדרך היחידה שלכם לצלוח הליכי תביעה בגין רשלנות רפואית היא רק בעזרת עורך דין מומחה מהתחום.

 

תביעות בגין רשלנות רפואית

תביעות בגין רשלנות רפואית הן תביעות ששייכות לעולם תביעות הנזיקין. רשלנות רפואית גורמת בדרך כלל לנזקי גוף, אולם יש מקרים שגם פגיעה נפשית תהיה מוגדרת בתור רשלנות רפואית. הבעיה הגדולה בהליכי רשלנות רפואית היא להוכיח את אשמת הנתבע, כלומר להוכיח שאכן הצוות הרפואי התרשל במשימה שלו, כאשר נטל ההוכחה מוטל כמובן על הצד התובע כלומר עליכם.

הסיבה המרכזית למורכבות הזו היא שהליך רפואי הוא דבר שאדם מן השורה לא מבין בו. כדי להכריע האם הייתה רשלנות או לא, אתם צריכים להבין כיצד הפרוצדורה הזו אמורה להתנהל באופן תקין, ואז לקבוע האם המקרה שלכם הוא כזה שחוסה תחת ההגדרה של רשלנות רפואית. קושי נוסף נובע מהצורך להוכיח שהפגיעה שחוויתם היא אכן תוצאה ישירה של הרשלנות ולא של דבר אחר.

לפנות לעורך דין

 

בחירת עורך דין

הדבר החשוב ביותר בתביעות בגין רשלנות רפואית הוא עורך הדין שהולך לייצג אתכם. תביעות בגין רשלנות רפואית מחייבות מומחיות מיוחדת בתחום כיון שהן משלבות שני תחומים יחד, תביעות נזיקין והעולם רפואי. לפני שאתם בוחרים עורך דין עליכם לבדוק מה רמת הניסיון שלו בתחום ולראות את מידת ההצלחה שלו בתיקים קודמים. באופן הזה תוכלו להגדיל את הסיכוי שלכם לזכות בתביעה.

עורך הדין גם יוכל להפנות אתכם למומחים חיצוניים שיעניקו לכם את חוות הדעת הרפואיות הנדרשות לתביעה. כאמור, בתי החולים לא בדיוק ישמחו לתת לכם את חוות הדעת הללו ולכן תצטרכו למצוא רופאים שיעניקו לכם אותן. חוות הדעת הרפואית צריכה להתמקד בשני דברים. הוכחת הרשלנות עצמה ובנוסף להראות שהפגיעה היא תוצאה ישירה של הרשלנות.

תביעות בגין רשלנות רפואית

 

סיכויי ההצלחה בתביעה

תביעות רשלנות רפואית הן תביעות מורכבות, והסיכוי שלכם להצליח בתביעה תלוי בשני הדברים. הדבר הראשון הוא עורך הדין שלכם והדבר השני הוא היקף הראיות והחוזק שלהן. לאור זאת, ברור שפנייה לעורך דין לאחר רשלנות רפואית היא דבר שאסור לכם לוותר עליו, וגם אז עליכם להציג ראיות חזקות.

 

לסיכום

תביעה בגין רשלנות רפואית נועדה להעניק לכם פיצוי בגין פגיעה שאירעה בעת הליך רפואי, כאשר הסיבה לפגיעה היא רשלנות של הצוות הרפואי. הרופאים לא מאוד שמחים להודות בטעויות שלהם, מה גם שסביר להניח שהם ינסו להגן אחד על השני. זו הסיבה שאם אתם רוצים לקבל את הפיצוי שמגיע לכם בגין הרשלנות הרפואית עליכם לבחור בקפידה עורך דין שמתמחה בתביעות הללו.

פיצוי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עכביש
הדברה
מכת חרקים בחצר

אתם משקיעים בחצר, מגדרים אותה, מטפחים את הצמחייה והדשא, דואגים למקומות ישיבה נוחים שיאפשרו לכל אורח להרגיש בנוח. אבל יש אורחים מסוימים שלא הזמנתם אל החצר שלכם, ובכל זאת, הם

מתנה שישמחו לקבל ראשית
כללי
גריל גז – מתנה שכולם ישמחו לקבל

הבן שלכם עבר דירה? כבר שאלתם אותו אינספור פעמים מה הוא היה רוצה לקבל מכם אבל לא קיבלתם תשובה ברורה? אם כך, כדאי שתדעו שאפשר להבין את הדילמה שלכם. בכל

כללי
יום גיבוש עם מופע טלפתיה עוצר נשימה

מתי בפעם האחרונה ראיתם את העובדים שלכם מרוצים? שמחים? ומגובשים באמת? האמת היא שלא כל מנהלי עסקים זוכים לכך והגיע הזמן שתבינו: אם לא תשקיעו בעצמכם בעניין הזה, עלול להיות