צ'ק ליסט לקבלת כלב חדש

כלב חדש הוא אירוע משמעותי בכל בית והימים הראשונים הם בעלי חשיבות מכרעת. הכלב יהיה מבולבל בנוגע למיקום החדש בו הוא נמצא, מי אלה בני האדם החדשים סביבו והריחות השונים שהוא מעולם לא הריח. בצ'ק ליסט זה נעבור על הדברים החשובים שיש לעשות לפני קבלת כלב חדש.

 

לפני קבלת כלב חדש, נעבור על מספר נקודות:

האם הבית חסין בפני כלב חדש

 כלב חדש לא מכיר את חוקי הבית, במיוחד אם הוא גור, והוא יתחיל לנשוך שולחנות, ארונות, ספות, גרביים ובעצם כל דבר שנקרה בדרכו. אם כן, חשוב להרחיק כבלים חשמליים או חומרים מסוכנים מאיזורים אליהם הוא יכול להגיע. בנוסף, נרחיק צמחים שטיחים וכלים שבירים, ואף ניתן לחסום חלקים מסוימים של הבית עם שערי תינוקות. טיפ: כדי למזער את כמות הנשיכות, מומלץ לקנות לכלב צעצועים לנשיכה כמו עצמות. ניתן לרכוש צעצועים אלו ממקומות כמו חנות חיות בפתח תקווה "Petway".

כלב באימונים

 

אילוף הכלב

אילוף הכלב מתחיל מרגע הכניסה שלו לבית. לכן, חשוב לדעת מהם הדברים שאנו רוצים ללמד אותו ובאילו מילים נשתמש. לדוגמא, במידה ונחליט ללמדו לשבת נחליט עם כלל דיירי הבית באיזו מילה נשתמש כדי למנוע בלבול להאיץ את תהליך האילוף.

 

ניקיון

גם לכלב שאולף לא לעשות צרכים בבית, מעבר לבית חדש עם משפחה חדשה יכול להוציאו מאיזון לכן חשוב להכין מטליות עיתונים ישנים וכלי עזר דומים. טיפ: דרך מהירה לאלף כלב לא לעשות צרכים בבית היא לקנות לו כלוב גדול, במידה והכלב עושה צרכים בכלוב, נסו לא לנקות במהירות ולתת לכלב להישאר עם הריח הלא נעים לזמן מה. אט אט הוא יבין שזה לא נעים להישאר בסביבה עם צרכים.

 

היום הראשון

כמו שהתגשנו הימים הראשונים הם ימים לחוצים גם לבעלים וגם לכלב. לכן, חשוב לתת לו זמן להתרגל לבית החדש לפני שנכיר לו זרים. כמו כן, במידה וישנם ילדים בבית נסביר להם כיצד לגשת אליו.

 

אוכל

במעמד קבלת הכלב מומלץ לשאול מתי הוא אכל בפעם האחרונה, מה הוא אכל עד עכשיו ובאיזה שעות בדרך כלל הוא אוכל. מומלץ אם כן, להאכיל את הכלב באותו אופו בו הוא הורגל עד כה כדי לעזור לו להסתגל. במידה ונרצה להחליף את סוג האוכל, מומלץ להתייעץ עם חנות חיות בנוגע לסוג, שכן אוכל לכלבים משתנה בערכו התזונתי ביחס לכלב. נעדיף לא לעשות זאת בבת אחת ולחלק את המעבר לשבוע כאשר בכל פעם נוריד את כמות האוכל הקודמת ונעלה את החדשה עד למעבר מלא.

 

הלך רוח

תחילה נסו תמיד להישאר רגועים ליד הכלב זאת כדי לאפשר לו להתאקלם בקלות. בנוסף, תוכלו להבין בצורה טובה יותר מה הוא אוהב ומה הוא לא אוהב.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ספה לשלוש
רהיטים ועצובים
טיפים לתיקון ספה קרועה

אחד המצבים הפחות נעימים, הוא מצב שבו נוצר קרע בולט ונראה לעין על הספה או על אחת מהכורסאות בסלון, המצב הזה מחייב בדרך כלל טיפול מיידי לתיקון הנזק. ישנן מספר

חלקים של מחסן
לבית ולגינה
הסיבות לקנות מחסן גינה פאנל מבודד

פנל מבודד עשוי משתי שכבות של מתכת, שביניהן יש שכבה של חומר מבודד – כמו קלקר למשל. פנל כזה מספק רמה גבוהה מאוד של בידוד וגימור. מחסן העשוי מפנל מבודד,

איש מקצוע
העסק שלכם
ביצוע מבדק תהליכי עבודה בעסק

מבדק תהליכי עבודה בעסק הוא מבדק הכרחי אשר כל עסק חייב לבצע באמצעות חברה מקצועית. מה חשוב לדעת אודות המבחן וכיצד הוא מתבצע? במאמר הבא נציג את כל הפרטים.  

כלי בישול
טיפים
המיסים שמשלמת חברת גריל גז

מיסים הם חלק בלתי נפרד מחיינו, ואנחנו פוגשים אותם בכל רכישה או בתלושי המשכורת שלנו. המיסים לא חלים רק עלינו כאזרחים, אלא גם על חברות גדולות וייבואנים. במאמר זה נפרט