שיפוץ מחסן בדירה – כל השלבים

כל אדם פרטי או משפחה שהם הבעלים המאושרים של בית או דירת מגורים, יבצעו בבית שיפוצים נרחבים לפחות פעם אחת במהלך חייהם, כך מלמדת הסטטיסטיקה. כחלק מתהליך השיפוצים, יש צורך בדרך כלל גם לערוך שיפורים ושיפוצים במחסן הנמצא בתחומי הדירה או בסמוך לה.

זאת, במטרה להתאים את החלל לאופי השימוש ולשפר את תנאי האחסון בתוכו. מה ההבדל בין מחסן בדירה לבין חלקי הדירה האחרים? מהם השלבים בשיפוץ דירה בכלל, ובעריכת שיפוצים במחסן בדירה בפרט? כל התשובות בהמשך המאמר.

שיפוץ מחסן בדירה – מה זה אומר

לא אחת קורה שהבעלים של בית או דירה, מגלים עם הזמן שיש להם צורך במחסן, שבו ניתן יהיה לאחסן פריטים שונים, שמצד אחד אינם נדרשים באופן מיידי, אבל יש סיכויים טובים שתהיה להם דרישה בעתיד.

כשמדובר בבתים פרטיים או בדירות צמודות קרקע, תהליכי ההקמה, כמו גם תהליכי השיפוצים בעתיד לבוא, הם פשוטים יחסית. זאת, בתנאי שהמחסן המוקם עומד בדרישות החוק, ואיננו פוגע בזכויות הקניין של דירים אחרים בבית המשותף, או בעלי קרקע אחרים בבית צמוד קרקע. על פי תיקון לחוק שנכנס לתוקפו בשנת 2014, בניית מחסן בגודל של עד 6 מטרים, בגובה 2 מטרים העשוי מחומרים קלים, איננה כרוכה בקבלת היתר בנייה.

מכאן, שגם עריכת שיפוצים במחסן כזה, ובתנאי שבסיומם לא תהיה חריגה מהתנאים שהוזכרו, לא דורשת אישורים. עם את, בעל הנכס חייב להודיע על הבנייה של מחסן כזה בתוך פרק זמן של 45 יום, מרגע סיום ההקמה של המחסן.

על פי חוק, מחסן בדירה איננו יכול לשמש למטרות מגורים, ואין אפשרות חוקית לחבר אותו לתשתיות. זאת הסיבה לכך שבניית מחסן שאיננו עשוי מחומרים קלים, עדיין דורשת היתר בנייה שיבחן את מהות הבנייה ואופי השימוש העתידי בחלל שנוצר.

שיפוץ מחסן

שלבים בשיפוץ מחסן

השלב הראשון בדרך לביצוע השיפוצים, היא הבנה של מהות השיפוצים עצמם, אם מדובר בתיקונים קלים, כגון תיקוני צבע, איטום וטיח במחסן שבנייתו אושרה על פי חוק, הרי שניתן להתחיל מיד בביצוע העבודה ואין צורך לקבל אישור מחדש לביצוע העבודות. עם זאת, אם יש כוונה לשנות משהו במחסן – הרי שכל שינוי דורש היתר בנייה.

שינויים מהותיים במחסן יכולים להיות שינויים בחומרים שמהם בנוי המחסן, שינוי היעוד שלו והפיכה שלו לחדר מגורים או לחילופין הרחבה של המחסן מעבר לגודל שהוזכר לעיל – קרי גודל של 6 מטרים וגובה של 2 מטרים. בכל אחד מהמקרים, חובה לקבל אישור, שאם לא כן עלולה הרשות המקומית להוציא צו הריסה למחסן, מה שיוריד את ההשקעה כולה לטמיון.

השלבים הבאים בשיפוץ המחסן הם השלבים הרגילים – קרי בדיקת הצרכים וביצוע העבודה על ידי אנשי מקצוע מיומנים כמו באתר שיפוצים פלוס, תוך הקפדה על עמידה בדרישות החוק. כיוון שהמחסן ממילא לא מחובר לאינסטלציה או לתשתיות בבית, הרי שתהליך השיפוצים הוא פשוט יחסית. יש לך עניין בעריכת שיפוצים? שיפוצים פלוס הוא המקום הנכון עבורך.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
השקעה משתלמת ראשית
כללי
קידום אתרים זו השקעה משתלמת במיוחד

רוצים לדאוג לכך שיותר אנשים יכנסו לאתר שלכם? אתם לא מרוויחים מספיק ובסופו של דבר העסק שלכם נשאר תקוע במקום? אם כך, עכשיו זה הזמן לבדוק מה באמת קורה באתר

טיפול תקופתי לרכב
רכבים
טיפול תקופתי לרכב

בכל רכב תמיד מומלץ לבצע טיפול באופן תקופתי שגרתי, אבל איזה טיפולים כדי לעשות ואילו מומלצים ובאיזה מוסך וכמה הם באמת עולים? במאמר הבא נסקור את השלבים שאתם צריכים לדעת

מתנה שישמחו לקבל ראשית
כללי
גריל גז – מתנה שכולם ישמחו לקבל

הבן שלכם עבר דירה? כבר שאלתם אותו אינספור פעמים מה הוא היה רוצה לקבל מכם אבל לא קיבלתם תשובה ברורה? אם כך, כדאי שתדעו שאפשר להבין את הדילמה שלכם. בכל

מס רכישת רכוש
לבית ולגינה
מהו מס רכישה ומה גובהו במכירת דירה שניה?

במדינת ישראל כמעט כל אדם עומד בפני הסיטואציה של קניית דירה בה הוא נאלץ להכיר את כל ההיבטים הביורוקרטיים והיבטי המיסוי הכרוכים ברכישת הנכס. מדינת ישראל לא חוסכת בביורוקרטיה ובוודאי