תאונה עם נפגעים – אל תתנו פרטים כל כך מהר

כל אחד ראה במהלך חייו לפחות פעם אחת, תאונה שהתרחשה בין לפחות שני כלי רכב שנעמדו לצד הדרך וגרמו בסופו של דבר לעומס בכביש. שדרני הרדיו קוראים לפקקים שנוצרו "פקקים בעקבות סקרנים".
ככה אנחנו הישראלים, סקרנים, רוצים לראות מה קרה ולנחש איך בדיוק זה קרה.
לקחת חלק בתאונה עם נפגעים זה לא מצב נעים, ולא משנה אם אתה גרמת לתאונה או מצאת את עצמך בתוך הסיטואציה הזו.

 

מה אני צריך לדעת למקרה שאהיה מעורב בתאונה עם רכב?

 

  1. להכין מראש את טפסי הביטוח במקום נגיש (תא הכפפות יכול להיות להתאים לאחסון המסמכים)

קודם כל, אנחנו מקווים שלא ייצא לך לקחת חלק בתאונה אי פעם.
אבל, תמיד צריך להיערך מראש למקרה שחס וחלילה יקרה מצב שכזה.  לכן, חשוב להחזיק ברכב את טופס הביטוח. במידה והטופס אינו בהישג יד ועברת תאונה, דע שאתה יכול להוריד אותו דרך האתר של חברת הביטוח שלך ולהעביר את המסמך למעורבים הנוספים בתאונה

 

  1. לא להודות באשמה

חשוב לדעת קודם כל, לא לתת פרטים כל כך מהר אודות התאונה, אלא להתמקד בעיקר בטפסים. חשוב לא לומר דבר בנוגע לאשמה שלך בתאונה, בין אם אתה אשם ובין אם לא.
דע שאם תודה באשמה, ישנה אפשרות שחברת הביטוח שלך תימנע ממסירת פיצויים בטענה שתנאי הביטוח הופרו.

  1. למסור את הפרטים שלך

דע לך שמסירת פרטים בין המעורבים בתאונה היא חובה על פי החוק. כך שחלה עלייך החובה למסור את פרטייך בכל מצב. במידה ותסרב למסור את הפרטים, אתה מסתכן, מכיוון שמדובר בעבירה על החוק.

 

  1. לקחת את הפרטים של המעורבים הנוספים בתאונה

רשום על דף את השם, מספר תעודת הזהות, כתובת  ומספר הטלפון של המעורבים הנוספים.
בנוסף, כתוב גם את פרטי רישיון הרכב , הפוליסה, סוכן הביטוח ורשום תיאור מדויק של התאונה מנקודת מבטך. חשוב מאוד גם לשרטט את הכביש וכל דבר שהיה סביב בעת שאירעה התאונה. חשוב לעשות זאת באותם רגעים מכיוון שלעיתים, כאשר מנסים להיזכר מאוחר יותר, הזיכרון מתעתע בנו.
עניין נוסף וחשוב מאוד הוא לבדוק אם ישנם עדים לתאונה, במידה ויש, בקש מהם את שמותיהם ומספר הטלפון שלהם, ייתכן שתצטרך אותם להמשך.

 

מגיע לי פיצויים במצב שכזה?

נהגים רבים תוהים האם יוכלו להגיש תביעות פיצויים לאחר תאונות דרכים. על מנת לבדוק אם מגיע לך פיצוי, יש לפנות לעורך דין שמתמחה בנושא. עורך הדין ישמע מפיך את תיאור התאונה, אופן הפגיעה שלך ופרטים נוספים. לאחר שתמסור לו את הפרטים הללו, הוא יבחן האם אתה זכאי לקבל פיצוי. במידה ואכן יגיע לך פיצוי, עורך הדין יוכל לומר לך מה גובהו המשוער של פיצוי זה.

תאונות דרכים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
תחזוקת הבית
איטום גגות לפני שמרכיבים את דוד השמש

בטרם אנו מתקינים דוד שמש חדש על הגג שלנו, חשוב מאוד לבצע פעולה של איטום גגות. מדוע? להלן כל הפרטים. איטום גגות – חשיבות עליונה לביצוע באופן מקצועי איטום גגות

מאמן כלבים
בעלי מקצוע
מאלף כלבים מומלץ?

רבים מהאנשים שמאמצים או קונים כלב, תוהים האם כדאי להם לפנות לקבל את שירותיו של מאלף כלבים. לעיתים מדובר על אנשים שנרתעים מההתקשרות של אדם אחר עם הכלב שלהם, שנתפס