תאונה עם נפגעים – אל תתנו פרטים כל כך מהר

כל אחד ראה במהלך חייו לפחות פעם אחת, תאונה שהתרחשה בין לפחות שני כלי רכב שנעמדו לצד הדרך וגרמו בסופו של דבר לעומס בכביש. שדרני הרדיו קוראים לפקקים שנוצרו "פקקים בעקבות סקרנים".
ככה אנחנו הישראלים, סקרנים, רוצים לראות מה קרה ולנחש איך בדיוק זה קרה.
לקחת חלק בתאונה עם נפגעים זה לא מצב נעים, ולא משנה אם אתה גרמת לתאונה או מצאת את עצמך בתוך הסיטואציה הזו.

 

מה אני צריך לדעת למקרה שאהיה מעורב בתאונה עם רכב?

 

  1. להכין מראש את טפסי הביטוח במקום נגיש (תא הכפפות יכול להיות להתאים לאחסון המסמכים)

קודם כל, אנחנו מקווים שלא ייצא לך לקחת חלק בתאונה אי פעם.
אבל, תמיד צריך להיערך מראש למקרה שחס וחלילה יקרה מצב שכזה.  לכן, חשוב להחזיק ברכב את טופס הביטוח. במידה והטופס אינו בהישג יד ועברת תאונה, דע שאתה יכול להוריד אותו דרך האתר של חברת הביטוח שלך ולהעביר את המסמך למעורבים הנוספים בתאונה

 

  1. לא להודות באשמה

חשוב לדעת קודם כל, לא לתת פרטים כל כך מהר אודות התאונה, אלא להתמקד בעיקר בטפסים. חשוב לא לומר דבר בנוגע לאשמה שלך בתאונה, בין אם אתה אשם ובין אם לא.
דע שאם תודה באשמה, ישנה אפשרות שחברת הביטוח שלך תימנע ממסירת פיצויים בטענה שתנאי הביטוח הופרו.

  1. למסור את הפרטים שלך

דע לך שמסירת פרטים בין המעורבים בתאונה היא חובה על פי החוק. כך שחלה עלייך החובה למסור את פרטייך בכל מצב. במידה ותסרב למסור את הפרטים, אתה מסתכן, מכיוון שמדובר בעבירה על החוק.

 

  1. לקחת את הפרטים של המעורבים הנוספים בתאונה

רשום על דף את השם, מספר תעודת הזהות, כתובת  ומספר הטלפון של המעורבים הנוספים.
בנוסף, כתוב גם את פרטי רישיון הרכב , הפוליסה, סוכן הביטוח ורשום תיאור מדויק של התאונה מנקודת מבטך. חשוב מאוד גם לשרטט את הכביש וכל דבר שהיה סביב בעת שאירעה התאונה. חשוב לעשות זאת באותם רגעים מכיוון שלעיתים, כאשר מנסים להיזכר מאוחר יותר, הזיכרון מתעתע בנו.
עניין נוסף וחשוב מאוד הוא לבדוק אם ישנם עדים לתאונה, במידה ויש, בקש מהם את שמותיהם ומספר הטלפון שלהם, ייתכן שתצטרך אותם להמשך.

 

מגיע לי פיצויים במצב שכזה?

נהגים רבים תוהים האם יוכלו להגיש תביעות פיצויים לאחר תאונות דרכים. על מנת לבדוק אם מגיע לך פיצוי, יש לפנות לעורך דין שמתמחה בנושא. עורך הדין ישמע מפיך את תיאור התאונה, אופן הפגיעה שלך ופרטים נוספים. לאחר שתמסור לו את הפרטים הללו, הוא יבחן האם אתה זכאי לקבל פיצוי. במידה ואכן יגיע לך פיצוי, עורך הדין יוכל לומר לך מה גובהו המשוער של פיצוי זה.

תאונות דרכים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שיפודים
גריל וברביקיו
מה זה גריל גז והאם גם אתם צריכים מכשיר כזה?

אם יש בילוי שמשותף כמעט לכל האנשים בישראל, זה בילוי כמו ברביקיו. יש משפחות שמעדיפות יותר לצלות בשרים ואילו אחרים צולים דגים, אך מה שמשותף לכולנו, זו ההנאה בצלייה עצמה

חלקים של מחסן
לבית ולגינה
הסיבות לקנות מחסן גינה פאנל מבודד

פנל מבודד עשוי משתי שכבות של מתכת, שביניהן יש שכבה של חומר מבודד – כמו קלקר למשל. פנל כזה מספק רמה גבוהה מאוד של בידוד וגימור. מחסן העשוי מפנל מבודד,

דלת עץ עם ידית זהובה
טיפים
ננעלתי מחוץ לבית – מה עושים?

מביך לחשוב על זה, אבל האמת היא, שזה קרה לכולנו: ננעלנו מחוץ לבית. מה עושים במצב כזה? והאם יש דרך להיכנס הביתה בכל זאת כמה שיותר מהר ובלי סיכונים מיותרים?